BLOG
- Szczegóły
- Na szczęście dzisiejsze prawo dotyczące kas i drukarek fiskalnych pozwala im „żyć” do „śmierci naturalnej”.
- Szczegóły
Wszystko zaczęło się na początku obecnego stulecia. Na początku 2003 roku pomysł wprowadzenia do taksówek kas fiskalnych nie był przyjęty z zachwytem. Cała branża protestowała, pisano petycje, a na ulicach pojawiały się blokady, korki i dużo trąbienia. Ministerstwo finansów się nie ugięło. Od razu było wiadomo, że to muszą być kasy fiskalne o zastosowaniu specjalnym. Takie kasy, które „dogadają się" z taksometrem lub nim są – kaso-taksometry.
- Szczegóły
Tzw. „Skarbówka” oficjalnie nazywa się: Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). To ona przeprowadza różnego rodzaju kontrole i pilnuje, aby podatnicy postępowali zgodnie z prawem. Praktycznie wszyscy mamy jakieś obowiązki względem Urzędu Skarbowego. Trzeba pamiętać, że w zasięgu jego zainteresowania często pojawia się kasa fiskalna.
- Szczegóły
Dwa ostatnie blogi poświęciłem ważnemu dokumentowi, jakim jest książka kasy fiskalnej. Nie podejrzewałem, że tak szybko wrócę do tego tematu. Był taki czas, kiedy sprzedawaliśmy bardzo dużo taksometrów i kasotaksometrów. Dla taksówkarza kasa fiskalna jest inna niż do zwykłego sklepu. W Gdańsku dużą popularnością cieszyła się kasa ELZAB TETA.
- Szczegóły
Obiecałem kontynuować temat w następnym blogu. W Polsce pierwsza kasa fiskalna otrzymała homologację 11 kwietnia 1994 roku. Nasza firma była obecna przy jej narodzinach. Nazywała się: ELZAB model Xcel 261. Wszyscy uczyliśmy się wtedy, co to jest podatek VAT. Polacy zawsze cechowali się dużą inwencją i umiejętnością dostosowywania się do nowej sytuacji i nowego prawa.